Mean Well HLG-80H-24A SMPS 24V / DC / 0-3,4A / 81.6 IP65
Item number
HLG-80H-24A
SNT 81.6 24V / 3.4A DC IP65
  • Meanwell HLG-80H-24
  • LED power supply in the metal housing with an input voltage range of 90 ~ 305VAC. Mixed fashion output (tension -stabilized up to maximum current with subsequent electricity stabilization, C.V.+C.C)
  • Protection class IP65
  • Performance: HLG-24A, dimensions: 195.6x61.5x38.8 mm (LXBXH)
  • Shipping and shipping by LedTech shop in Germany within 24 hours
    Content 1 piece
    Ready for shipping, delivery in 48h
    * incl. VAT plus Shipping costs
    Quantity:
    Manufacturer: Mean Well HLG-80H
    Item No .: 24A-
    types: LED switching power supply
    Description: LED power supply in metal housing with an input voltage range of 90 ~ 305VAC. Mixed mode output (voltage-stabilized until maximum current with subsequent Stromstabilsierung, CV + CC), IP65
    features:
    Leistungmax .: 81.6 W
    AbmessungBreitein mm: 61.5 mm
    AbmessungHöhein: 38.8
    mm AbmessungLängein: 195.6
    protection: IP65
    connections: cable
    number of outputs: 1 | number of inputs: 1 | embodiment: constant voltage constant current +
    Ausgangsspannungmax .: 24 V / DC
    Ausgangsspannungmin .:
    output current max .: 3.4A output current
    min .:
    operating voltage: 115 || 230 V / AC input voltage
    Max: 277 V / AC
    input voltage Min: 90 V / AC