Mean Well HLG-60H-24A SMPS 24V / DC / 0-2,5A / 60 IP65
Item number
HLG-60H-24A
SNT 60 24V / 2.5A DC IP65
  • HLG-60H-24A Mean Well output voltage max.: 24V/DC output voltage max.: 2.5A
  • Dimension LXBXH in mm: 171x 61.5x 36.8
  • LED power supply in the metal housing with an input voltage range of 90 ~ 305VAC. Mixed fashion output (tension stabilized up to maximum current with subsequent electricity stabilization, C.V.+C.C), protection class IP65
  • & Sales and shipping by LedTech shop in Germany within 24 hours
    Content 1 piece
    Ready for shipping, delivery in 48h
    * incl. VAT plus Shipping costs
    Quantity:
    Manufacturer: Mean Well
    Item No .: HLG-60H-24A
    types: LED switching power supply
    Description: LED power supply in metal housing with an input voltage range of 90 ~ 305VAC. Mixed mode output (voltage-stabilized until maximum current with subsequent Stromstabilsierung, CV + CC), IP65
    features:
    Leistungmax .: 60 W
    AbmessungBreitein mm: 61.5 mm
    AbmessungHöhein: 36.8 mm
    AbmessungLängein 171
    protection: IP65
    connections: cable
    number of outputs: 1 | number of inputs: 1 | embodiment: constant voltage + constant current
    Ausgangsspannungmax .: 24 V / DC
    Ausgangsspannungmin .:
    output current max .: 2.5A output current
    min .:
    operating voltage: 115 || 230 V / AC input voltage
    Max: 277 V / AC
    input voltage Min: 90 V / AC