Mean Well HLG-480H-24B SNT 24V / DC / 0-20 A / 480 IP67
Item number
HLG-480H-24B
SNT 480 24V / DC 20 A IP67
  • HLG-480H-24B Mean well output voltage max.: 24V/DC output voltage max.: 20 a
  • Measurement LXBXH in mm: 244.2x 68x 38.3
  • LED power supply in the metal housing with an input voltage range of 90 - 305 V/AC. Mixed fashion output (tension -stabilized up to maximum current with subsequent electricity stabilization C.V.+C.C.). Protection class IP67. 3in1 Dimination (resistance, PWM, 1-10VDC).
  • & Sales and shipping by LedTech shop in Germany within 24 hours
    Content 1 piece
    Ready for shipping, delivery in 48h
    * incl. VAT plus Shipping costs
    Quantity:
    Manufacturer: Mean Well
    Item No .: HLG-480H-24B
    types: LED switching power supply
    Description: LED power supply in metal housing with an input voltage range from 90 to 305 V / AC. Mixed mode output (voltage-stabilized until maximum current with subsequent current stabilization C.V. + C.C.). IP67 protection. 3in1 dimming (resistance, PWM, 1-10VDC).
    Features: 3 in 1 dimming function || || dimmable PFC function || || outdoor overload protection || surge
    Leistungmax .: 480 W
    AbmessungBreitein mm mm 68
    AbmessungHöhein: 38.3 < br> AbmessungLängein mm: 244.2
    protection: IP67
    connections: cable
    number of outputs: 1 | number of inputs: 1 | embodiment: constant voltage | | constant current
    Ausgangsspannungmax .: 24 V / DC
    Ausgangsspannungmin .:
    output current max .: 20 A output current
    min .:
    operating voltage: 115V / AC || 230 V / AC < br> input voltage Max: 305 V / AC
    input voltage min: 90 V / AC