EDAC connector power supply 24W 24V 1A EU EA1019KHES2401
Item number
EA1019KHES2401
Encryption creation hollow plug ? 5.5 mm / 2.1 mm
Content 1 piece
Ready for shipping, delivery in 48h
* incl. VAT plus Shipping costs
Quantity:
Robust and durable power supplies from the manufacturer Edac.ideal for industrial, professional or private use. Plug-in power supply with Euro-Tecker and a sprayed cable with a hollow connector 2.1x5.5 mm universal entrance protection class II overlay protection, car recovery protected against short circuit, overvoltage, energy efficiency Level VI (DOE), ERP, COC Tier2 suitable for internal spaces: UL/EN 62368-1EMV standards: EN55032 Class building technology features: Input voltage: 90… 264V Actract voltage: 24 V DC output current: 1 Age power: Max. 24 Wripple & AMP; NOISE: 250 MV connection: hollow connector 2.1 x 5.5 mm
power: 24 W
output: 24 VDC
Electricity: 1 A
output voltage, connection: hollow connector Ø 5, 5 mm /2.1 mm
voltage input: 90 - 264 V AC
network frequency: 50/60 Hz
mains plug: C - Eurostecker CEE 7/16
Mains connection, device: connector housing
Short -circuit festival: yes
overload protection: yes
length: 66.5 mm
width: 26 mm
height: 55 mm